Co je to Balayage

Aktuální barvící technika vykouzlí ve vašich vlasech wow efekt na přání – a vypadá nádherně přirozeně!

Když se vlasy stanou plátnem: francouzští kadeřníci už dávno zvládli barvící techniku, při které se vlasy „malují“ volnou rukou se štětcem. Balayage, vyslovujte jako „bajaláž“, se přitom stala populární teprve nedávno.

Místo oddělování jednotlivých pramínků vlasů, jak se to děje u běžného melírování (technikou ve fólii), barvení vlasů od vlasové linie až ke konečkům a zabalením do fólie, jsou pramínky vlasů volně držené v jedné ruce a druhá maluje barvou pohybem podobným zametání. Díky tomu vzniká barevná směs různé intenzity, která vykouzlí živý a přirozený vzhled. Vlasová linie zůstává většinou při balayage netknuta: barva se aplikuje na délky a obzvlášť na konce vlasů, a zejména na partie rámující obličej. Tímto způsobem vznikají úžasné efekty a mohou se tak zvýraznit kontury obličeje.  Přechody mezi barvenými pramínky jsou plynulé a jemné, takže výsledek vypadá velmi přirozeně – a je vždy individuálně přizpůsoben každé nositelce.

Delikátní až přiznané kontrasty ve vlasech se vytvářejí selektivním nanášením nebo malováním barev, vizuálně viditelnějšími nebo méně viditelnějšími na základě přání a typu vlasů. Vzájemná hra barev světlých a tmavších odstínů má také ve výsledku lichotivý konturující efekt. Takže tento trend, který prezentuje rysy obličeje účelným nanášením make-upu funguje také u vlasů! Oblasti, které chceme zvýraznit, jako jsou lícní kosti, jsou na této úrovni zvýrazněny světlejší barvou. Na druhé straně tmavší oblasti ve vlasech se mohou šikovně využít pro zeštíhlení. Obličej tak může být efektně vymodelován, konturován a zdokonalen díky účelně naneseným pramínkům ve vlasech.

Jaká délka vlasů je pro balayage vhodná?

Od zubatého pixie střihu po rovné mikádo nebo vlnitou splývající hřívu – v principu se balayage dá aplikovat na jakýkoliv účes. To proto, že freestylová technika umožňuje, aby se barevné akcenty individuálně přizpůsobily střihu a struktuře. Nicméně, nejvýraznějších efektů se dosahuje u XL účesů. Proč? Čím delší hříva (doporučení: alespoň po ramena), tím kreativněji se mohou pramínky umístit. A navíc, pohyb v dlouhých rozpuštěných vlasech – obzvlášť vlnitých – učiní jemnou vzájemnou hru barev ještě živější.

Balayage-kratke

Jaké barvy vlasů jsou ve hře?

To je na tom nejlepší: všechny! Ať chcete dodat nový svěží dotek vaší přirozené   barvě vlasů nebo vyzkoušet zcela nový barevný mix – s balayage bude výsledek vždy stát za to.

 Co například zlaté blond pramínky v čokoládově hnědých vlasech? Nebo podmanivé bordeaux akcenty v inkoustově černých vlasech? Balayage metoda umožňuje jakoukoliv barevnou kombinaci.