Malibu C

Proč využít službu Malibu C v salonu?

Malibu C - Zázračný produkt, který k nám přišel z USA, kosmetika plná antioxidantu, vitamínu C a aminokyselin.

Neobsahuje sulfáty, parabeny, umělá barviva. Malibu C je dobré použít před barvením, balejáží, zesvětlováním, ale i na nebarvené vlasy přírodní.

Odstraňuje z vlasů nánosy minerálů z vody, nežádoucí silikony z kosmetiky. Po zbavení se nánosů z vlasů, jsou vlasy připravené přijímat živiny z regeneračních profesionálních přípravků. Barva lépe drží, je sytá, eliminuje statickou elektřinu, lépe se vlasy foukají, pokožka se nemastí, neloupe, vlasy se necuchají.

Co dělají s vlasy minerály?

Tvrdá voda má zásaditější PH , obsahuje hodně chloru: měď, vápník , hořčík a to má za neblahé účinky na naše vlasy. Například chlor nám zanechá fleky v koupelně, ale i na vlasech a v pokožce se usazuje vodní kámen, to způsobí, že se vlasy nelesknou, jsou suché, krepaté, špatně chytá barva…

MINERÁLY Z VODY MĚNÍ BARVU NA VLASECH. Vlasy pod tíhou nánosů tmavnou, můžou vznikat nežádoucí barevné odlesky, které nechceme. Měď usazená na vlasech v kombinaci s chlor způsobí, že vlasy jsou nazelenalé. Často blond vlasy rychleji zežloutnou.

Jak působí silikony na vlasy?

Silikony se nacházejí ve většině vlasové kosmetiky. Je dobré vybírat kosmetiku kvalitní, kde je menší zastoupení silikonů. Menší množství silikonu v kosmetice je důležité, protože vlasy díky němu jsou lesklé, hladší, dají se dobře rozčesat, říkáme jim žádoucí. Silikony jsou ve vodě zcela, nebo částečně rozpustné a lze je snadno odstranit.

V kosmetice která obsahuje nadměrné množství silikonu, jsou ve vodě nerozpustné – nežádoucí. Silikon je vlastně plast, který nám zalepí povrch vlasu, vytvoří bariéru a nepustí výživu do vlasů. Vlasy po umytí jsou mazlavé, lepí a konečky jsou hodně zacuchané. Je důležité, aby se jednou za čas, aspoň jednou za tři měsíce vlasy důkladně očistily. Zbavily jak minerálů z vody, tak nežádoucích silikonů, které se běžnými šampony neodstraní.

Tato služba náleží pouze do profesionálních kadeřnictví.

Po použití Malibu C se vlasy nemastí, neloupe se pokožka, vlasy jsou lesklé, připravené přijímat výživu, barva lépe drží a je sytá. To je také důvod, proč jsem se rozhodla ve svém salonu tuto službu nabízet.